Muutto tulossa sekä muutoksia treeniaikoihin syksyn ajaksi!

Hei!

Treeneissä onkin kerrottu harrastajille, että muutamme takaisin Kirkonkylän koulun liikuntasaliin treenaamaan, palaamme ns. alkulähteille mistä seura on alkunsa saanut :) Tämä siksi, että saamme maksut pienemmiksi harrastajille ja ohjaajatilanteen helpommaksi, teemme seuratyötä kuitenkin vapaaehtoisvoimin ja haluamme säilyttää seuran hyvän hengen. Eli, muutamme nyt syyskuun lopussa vanhan salin tyhjäksi ja aloitamme 2.10-17 Kirkonkylän koululla seuraavin treeniajoin:

Ma 19-21.00

Ke 19.30-21.00

Aikalukot avaavat ovet 10min aikaisemmin, joten silloin kannattaa viimeistään olla jo oven takana. Ovet menevät lukkoon jälleen jonkinajan kuluttua vuoron alusta, joten sivuilta kannattaa napata ohjaajien puhelinnumerot että voi soittaa jos on myöhässä päästäkseen vielä saliin ;) Ajat muuttuvat nyt loppuvuodeksi koska muita aikoja ei oikein ollut saatavilla järkevin treeniajoin. Anomme keväällä uusia vuoroja ja ainakin torstai-vuoroa yritetään sitten palautella. Maksut pysyy syyskauden ennallaan että tasataan seuran talous balanssiin, keväällä maksut pieneneekin jo huomattavasti, tästä erikseen pidetään kokous seuran kesken. Jos tulee kysyttävää, olkaa yhteydessä puhelimitse p.0458644001(siru) tai siru.heromaa@gmail.com

Tiedotamme paljon facebookissa ajankohtaisia asioita, joten seuran alaikäisien vanhempien kannattaa liittyä facebookissa(jos on) sisäiseen ryhmäämme: Nastolan Hapkidon jäsenten sisäinen foorumi sekä yleinen sivumme: Nastolan Hapkido Ry

 

Syysterveisin,

Siru Heromaa-Karjalainen ja Teemu Karjalainen